POKOJOVÝCH ROSTLIN
Novinky

...

Zpravodaj

Chcete dostávat na e-mail informace o novinkách a akčních slevách? Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje.


Úvod » Rady a tipy pro pěstování » POKOJOVÝCH ROSTLIN

POKOJOVÝCH ROSTLIN

   
KVETOUCÍ ROSTLINY

TEPLOTA

 

1. Vyžadující chladné přezimování

Do této skupiny patří rostliny, které ke svému přezimování potřebují nízké teploty. Jsou důležité hlavně k odpočinku a založení květních pupenů na další sezónu. Ideální teplota je mezi 5 - 15°C.

Tyto rostliny známe jako mobilní nádobové rostliny pro terasy, balkóny apod.
Z nejznámějších to jsou např. ibišek, oleandr, datura, fuchsie a další.

 

2. Teplomilné kvetoucí rostliny

Do této skupiny patří většina kvetoucích pokojových rostlin pěstovaných v našich domovech. Optimální teplota po celý rok je mezi 20 - 25°C.

SUBSTRÁT, PŘESAZOVÁNÍ

Pro tyto skupiny rostlin doporučujeme substráty FLORIA s obsahem smáčedla AGUA Cell.

Pro velké nádobové rostliny použijeme FLORIA substrát pro okrasné rostliny 75L a pro menší kvetoucí rostliny FLORIA Květinový substrát.
 

ZÁLIVKA, HNOJENÍ

   
   
První skupina kvetoucích rostlin v plné sezóně vyžaduje bohatou zálivku a žádné přísušky.

U druhé skupiny, kam patří naši "spolubydlící" v našich domovech, musíme být se zálivkou naopak opatrní. Většina pěstovaných rostlin nesnáší dlouhodobé přemokření. Pro hnojení obou těchto rostlin doporučujeme FLORIA kapalné květinové hnojivo.

 

SVĚTLO

 
Většina kvetoucích rostlin má ráda rozptýlené světlo až přímé oslunění.

Existují zde samozřejmě výjimky.

Vždy si pozorně prostudujte štítek s doporučením na pěstování u každé rostliny.
 

ZELENÉ ROSTLINY A PALMY

Do této skupiny patří rostliny pěstované pro jejich zajímavé olistění.
 

SUBSTRÁT, PŘESAZOVÁNÍ

   
Přímo pro tuto skupinu je vyvinut speciální FLORIA Substrát pro zelené rostliny a palmy. Do substrátu už nepřimícháváme žádnou jinou složku - vše potřebné již obsahuje.
 

 

ZÁLIVKA, HNOJENÍ

  


 

Zálivka je stejná jako u předešlé skupiny. Většina pokojových rostlin snese lépe krátkodobé přeschnutí než dlouhodobé přemokření.K přihnojování můžeme použít kapalné či krystalické hnojivo řady FLORIA.

V sezóně (březen - říjen) hnojíme nejčastěji ve dvoutýdenních intervalech.
V době vegetačního klidu (listopad - únor) přihnojujeme pouze 1x do měsíce.


DOPLŇKOVÉ PŘÍPRAVKY
Pro krásné a zdravě vypadajicí rostliny je použití lesku na listy nezbytné. Vždy ošetřujeme pouze vrchní strany listů - nikdy ne spodní. Doporučujeme kvalitní lesk na listy řady FLORIA .

SVĚTLO

Rostliny patřící do této skupiny mají různé nároky na světlo. Většinou platí - čím je list barevnější, tím více potřebuje sluneční záření.

POZOR, jsou zde i rostliny, které mají velice vybarvené listy a to bez slunečního záření, které jim naopak velmi škodí. Ze známějších jsou to například maranta, ctenanthe, břečťan - pestrolisté formy.
 

   
KAPRADINY

ZÁLIVKA

Kapradiny jsou velice citlivé na přemokření
a zároveň na přeschnutí.

SVĚTLO

   
Vyžadují polostín až stín.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- -----
U NÁS ZAKOUPÍTE PRODUKTY ZNAČEK:

GARDEN GIRL - Oblečení pro zahradu a volný čas           elho - Plastové obaly na květináče           FLORIA - Substráty, hnojiva a travní směsi           HOŠTICKÉ HNOJIVO - Organická Hnojiva (přírodní)                      GREŠÍK - Čaje, koření, bylinné sirupy, kapky, bonbóny           NEUDORF - Ošetření rostlin           AGRO - Hnojiva, substráty a ošetření rostlin
 
SCHEURICH - Keramické a plastové obaly na květináče        KRISTALON - Pevná hnojiva        GRAMOFLOR - Kvalitní substráty        SUBSTRAL - Hnojiva a přípravky na ošetření rostlin        Stimulátory růstu        FORESTINA - Substráty, hnojiva, travní směsi        EXPERT - Trávníková hnojiva        VITALIFE - Přípravky na prodloužení trvanlivosti květin

Vyhledávání

Můžete zadat frázi, název nebo katalog. číslo produktu


Vyhledávání dle výrobců.